Noc Ruch Światło-Czyli kreatywna fotografia sportowa Cz.1

Noc-Ruch-Światło-Jak zrobić takie zdjęcie? W tym artykule znajdziecie odpowiedz na to pytanie. Artykuł oparty o doświadczeniu ,zdobytym na Krakowskim Biegu Świetlików.

Krakowski Bieg Świetlików fot.Kamil Romanek

Podstawy

Robienie takich zdjęć odbiega od podstawowych zasad robienie zdjęć w ruchu.Lecz efekt jaki zobaczymy na zdjęciach jest nie powtarzalny.

Zawodnicy mieli na sobie elementy świecące.

Dzięki temu że zawodnicy mieli na sobie na sobie elementy świetlne po zastosowaniu długie czasu naświetlania powstaje smuga światła za zawodnikiem.Wartość przysłony należy dopasować w zależności jak mocne świtało maja na sobie zawodnicy.

Zdjęcie Idealne

Idealnym zdjęciem jest takie które przedstawia nie tylko smugę światła ,ale również zawodnika .Zdjęcia takie najlepiej robi się ze statywu.

Przepis na zdjęcie idealne.
Podstawa sprawa jest wybranie miejsca z którego będziemy robić zdjęcia.Najlepiej prosta droga.Po wybraniu miejsca zależy przygotować aparat.Wydłużyć czas naświetlania.Można również zwiększyć ISO jeżeli jest bardzo ciemno.
Spust migawki należny przycisnąć od razu gdy zawodnik pojawi się w kadrze.
Dzięki temu otrzymamy zdjęcie które będzie przedstawiało zawodnika z smuga światło z tyłu.

Dopisek od autora
Ze względów na to że warunki do robienia zdjęć są rożne w tekście nie ma podanych wyraźnych parametrów.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Mit a rzeczywistość. Zdjęcia fińskiego fotografa Aapo Huhta Szaleni fotografowie ze Wschodu zdobywają szczyty najwyższych budynków Subtelne kadry Anety Ivanovy Sztuczny tłum w obiektywie Alex Prager Skąd czerpać inspirację? Dwoistość rzeczywistości ukryta w portretach Na jego zdjęciach eksponaty obserwują zwiedzających Śladami współczesnego nomada Erik Johansson - perfekcyjna manipulacja „Gdzieś na znikającej ścieżce” – pochwała wiejskiego życia na zdjęciach Ivety Vaivode LOMOGRAFIA. Nie myśl! Działaj szybko! The Sochi Project. Siedmioletni dokument fotograficzno-dziennikarski "Frymografia" - ryzyk-fizyk Dramaturgia monumentalnych przestrzeni 365 portretów w 365 dni. Projekt fotograficzny Tomasza Janusza Szeremety „Lubię pozostawiać niedosyt” - fotografie z lotu ptaka Kacpra Kowalskiego Emocjonalna podróż między fotografią a literaturą Eksplodujące, ulotne piękno przypadkowości Oto co robi mama-fotograf, kiedy jej syn śpi "1001 złych uczynków", czyli cała prawda o chłopakach ze Śląska "Lens chimping", czyli po co nam dodatkowa soczewka do obiektywu? Richard Tuschman pokazuje, jak połączyć malarstwo z fotografią Fotografia uliczna to "umiejętność machania młotkiem". Wywiad z Maciejem Jeziorkiem [cz.2]

Popularne w tym tygodniu:

Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Ukąsiła go czarna mamba, ale dokończył fotografowanie węża. I robi im dalej zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Historia tragicznego zdjęcia z Wietnamu. Fotografia obiegła świat pozbawiona kontekstu Dopiero po 60 latach bycia razem zdecydowali się na sesję ślubną. Jest przeurocza! Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? 65-letnia kobieta odtwarza znane obrazy w fantastyczny sposób Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Współczesna para nomadów podróżuje po świecie i ujmuje to w piękny sposób. Mieliśmy okazję zamienić z nimi kilka słów Teleskop Hubble’a dostarczył nowe niesamowite zdjęcia kosmosu. Oto, co kryje się w przestrzeni wokół nas