Noc Ruch Światło-Czyli kreatywna fotografia sportowa Cz.1

Noc-Ruch-Światło-Jak zrobić takie zdjęcie? W tym artykule znajdziecie odpowiedz na to pytanie. Artykuł oparty o doświadczeniu ,zdobytym na Krakowskim Biegu Świetlików.

Krakowski Bieg Świetlików fot.Kamil Romanek

Podstawy

Robienie takich zdjęć odbiega od podstawowych zasad robienie zdjęć w ruchu.Lecz efekt jaki zobaczymy na zdjęciach jest nie powtarzalny.

Zawodnicy mieli na sobie elementy świecące.

Dzięki temu że zawodnicy mieli na sobie na sobie elementy świetlne po zastosowaniu długie czasu naświetlania powstaje smuga światła za zawodnikiem.Wartość przysłony należy dopasować w zależności jak mocne świtało maja na sobie zawodnicy.

Zdjęcie Idealne

Idealnym zdjęciem jest takie które przedstawia nie tylko smugę światła ,ale również zawodnika .Zdjęcia takie najlepiej robi się ze statywu.

Przepis na zdjęcie idealne.
Podstawa sprawa jest wybranie miejsca z którego będziemy robić zdjęcia.Najlepiej prosta droga.Po wybraniu miejsca zależy przygotować aparat.Wydłużyć czas naświetlania.Można również zwiększyć ISO jeżeli jest bardzo ciemno.
Spust migawki należny przycisnąć od razu gdy zawodnik pojawi się w kadrze.
Dzięki temu otrzymamy zdjęcie które będzie przedstawiało zawodnika z smuga światło z tyłu.

Dopisek od autora
Ze względów na to że warunki do robienia zdjęć są rożne w tekście nie ma podanych wyraźnych parametrów.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Mit a rzeczywistość. Zdjęcia fińskiego fotografa Aapo Huhta Szaleni fotografowie ze Wschodu zdobywają szczyty najwyższych budynków Subtelne kadry Anety Ivanovy Sztuczny tłum w obiektywie Alex Prager Skąd czerpać inspirację? Dwoistość rzeczywistości ukryta w portretach Na jego zdjęciach eksponaty obserwują zwiedzających Śladami współczesnego nomada Erik Johansson - perfekcyjna manipulacja „Gdzieś na znikającej ścieżce” – pochwała wiejskiego życia na zdjęciach Ivety Vaivode LOMOGRAFIA. Nie myśl! Działaj szybko! The Sochi Project. Siedmioletni dokument fotograficzno-dziennikarski "Frymografia" - ryzyk-fizyk Dramaturgia monumentalnych przestrzeni 365 portretów w 365 dni. Projekt fotograficzny Tomasza Janusza Szeremety „Lubię pozostawiać niedosyt” - fotografie z lotu ptaka Kacpra Kowalskiego Emocjonalna podróż między fotografią a literaturą Eksplodujące, ulotne piękno przypadkowości Oto co robi mama-fotograf, kiedy jej syn śpi "1001 złych uczynków", czyli cała prawda o chłopakach ze Śląska "Lens chimping", czyli po co nam dodatkowa soczewka do obiektywu? Richard Tuschman pokazuje, jak połączyć malarstwo z fotografią Fotografia uliczna to "umiejętność machania młotkiem". Wywiad z Maciejem Jeziorkiem [cz.2]

Popularne w tym tygodniu:

Oto co się dzieje, kiedy świetny fotograf krajobrazu zabiera się za zdjęcia ślubne Fotografowałem znanego amerykańskiego rapera 50-letnim aparatem z NRD Jak zmienia się nasze spojrzenie, gdy zaczniemy rozumieć fotografię? Polacy wyróżnieni w konkursie B&W Child 2017. Pokazali wspaniałe zdjęcia Przysłona f/240 i 6-godzinna ekspozycja, czyli jak Weston fotografował paprykę Piękne zdjęcia, piękne kobiety, piękne suknie i piękne miejsca – na tym opiera się twórczość Kristiny Makeevej Stolica Korei Północnej wygląda jak opuszczony plan kosmicznego filmu science fiction Fotoreporterzy z całej Polski opowiedzieli nam, jak fotografowali The World Games 2017 Tajemniczy artysta tworzy niesamowite zdjęcia, ale woli pozostać anonimowy. W jakim celu? Czterech świetnych fotografów z Nowego Jorku robiło zdjęcia jednej modelce. Jesteście ciekawi jak im poszło? Vincent Munier wytropił i sfotografował niezwykle rzadkiego irbisa śnieżnego. Zobaczcie, jak powstały jego zdjęcia Islandia to prawdziwy raj dla minimalistów. Również tych krajobrazowych