Noc Ruch Światło-Czyli kreatywna fotografia sportowa Cz.1

Noc-Ruch-Światło-Jak zrobić takie zdjęcie? W tym artykule znajdziecie odpowiedz na to pytanie. Artykuł oparty o doświadczeniu ,zdobytym na Krakowskim Biegu Świetlików.

Krakowski Bieg Świetlików fot.Kamil Romanek

Podstawy

Robienie takich zdjęć odbiega od podstawowych zasad robienie zdjęć w ruchu.Lecz efekt jaki zobaczymy na zdjęciach jest nie powtarzalny.

Zawodnicy mieli na sobie elementy świecące.

Dzięki temu że zawodnicy mieli na sobie na sobie elementy świetlne po zastosowaniu długie czasu naświetlania powstaje smuga światła za zawodnikiem.Wartość przysłony należy dopasować w zależności jak mocne świtało maja na sobie zawodnicy.

Zdjęcie Idealne

Idealnym zdjęciem jest takie które przedstawia nie tylko smugę światła ,ale również zawodnika .Zdjęcia takie najlepiej robi się ze statywu.

Przepis na zdjęcie idealne.
Podstawa sprawa jest wybranie miejsca z którego będziemy robić zdjęcia.Najlepiej prosta droga.Po wybraniu miejsca zależy przygotować aparat.Wydłużyć czas naświetlania.Można również zwiększyć ISO jeżeli jest bardzo ciemno.
Spust migawki należny przycisnąć od razu gdy zawodnik pojawi się w kadrze.
Dzięki temu otrzymamy zdjęcie które będzie przedstawiało zawodnika z smuga światło z tyłu.

Dopisek od autora
Ze względów na to że warunki do robienia zdjęć są rożne w tekście nie ma podanych wyraźnych parametrów.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Inspiracje:

Mit a rzeczywistość. Zdjęcia fińskiego fotografa Aapo Huhta Szaleni fotografowie ze Wschodu zdobywają szczyty najwyższych budynków Subtelne kadry Anety Ivanovy Sztuczny tłum w obiektywie Alex Prager Skąd czerpać inspirację? Dwoistość rzeczywistości ukryta w portretach Na jego zdjęciach eksponaty obserwują zwiedzających Śladami współczesnego nomada Erik Johansson - perfekcyjna manipulacja „Gdzieś na znikającej ścieżce” – pochwała wiejskiego życia na zdjęciach Ivety Vaivode LOMOGRAFIA. Nie myśl! Działaj szybko! The Sochi Project. Siedmioletni dokument fotograficzno-dziennikarski "Frymografia" - ryzyk-fizyk Dramaturgia monumentalnych przestrzeni 365 portretów w 365 dni. Projekt fotograficzny Tomasza Janusza Szeremety „Lubię pozostawiać niedosyt” - fotografie z lotu ptaka Kacpra Kowalskiego Emocjonalna podróż między fotografią a literaturą Eksplodujące, ulotne piękno przypadkowości Oto co robi mama-fotograf, kiedy jej syn śpi "1001 złych uczynków", czyli cała prawda o chłopakach ze Śląska Królewski retusz z Krakowa "Lens chimping", czyli po co nam dodatkowa soczewka do obiektywu? Richard Tuschman pokazuje, jak połączyć malarstwo z fotografią Fotografia uliczna to "umiejętność machania młotkiem". Wywiad z Maciejem Jeziorkiem [cz.2]

Popularne w tym tygodniu:

Zobacz najlepsze zdjęcia wykonane iPhone'ami w 2017 roku Daniel Kordan i jego bajeczna gwiezdna tęcza, którą sfotografował na odludnych terenach Boliwii Sonda Cassini jest w kosmosie już od 20 lat. Oto najlepsze zdjęcia Saturna, które zarejestrowała ”Słabe żarty i mocne zdjęcia” to specjalność Elżbiety Adamskiej vel "Nieśmigielskiej" Portretowanie z mocą natury. Fotografka wykonała zdjęcia obiektywem z... wody Kolorowa fotografia ma już 110 lat. Zobaczcie, jak wyglądały pierwsze autochromy Najbardziej absurdalne prawa w USA zostały sfotografowane Malarskie prace Pawła Klareckiego przeniosą was w nowy wymiar fotografii krajobrazowej Fotograf spędził 3 tygodnie z kłusownikami... mamutów Oto najbardziej urocze zdjęcia psów w konkursie The Kennel Club Dog Photographer of the Year Łukasz Bożycki jedynym Polakiem nagrodzonym na prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej ASFERICO 2017 Czy rozwój technologii fotograficznej osiągnął już swój szczyt? Czy wymyślimy coś nowego?